Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

mLegitymacja szkolna

Przejdź do - mLegitymacja szkolna

Nasza szkoła oferuje usługę wydawania mLegitymacji, czyli cyfrowego odpowiednika legitymacji szkolnej w formie aplikacji na smartfona (na razie tylko z systemami „Android”).

 

Warunki wydania mLegitymacji szkolnej:

  1. Uczeń musi uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie i posiadać ważną „Legitymację szkolną” w wersji papierowej.
  2. Rodzic ucznia musi zgłosić się do sekretariatu szkoły w celu otrzymania raportu z kodem QR i kodem aktywacyjnym – wypełnia odpowiedni wniosek.

 

Uruchomienie mLegitymacji szkolnej na smartfonie

  1. Pobranie i zainstalowanie na smartfonie aplikacji „mObywatel” ze sklepu Play https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel&hl=pl
  2. Utworzenie w aplikacji mObywatel konta zabezpieczonego hasłem.
  3. Dodanie w aplikacji mObywatel profilu mLegitymacja.
  4. Skonfigurowanie profilu mLegitymacja za pomocą kodu QR i kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

 

Więcej informacji >>> LINK <<<

Regulamin

WNIOSEK  >>> Do pobrania <<<

9 września 2019


"Bezpieczna droga do szkoły"

Przejdź do - "Bezpieczna droga do szkoły"

Dziś nasi uczniowie klasy I pod czujnym okiem Pani policjantki z KMP w Jaworznie uczyli się jak bezpiecznie przechodzić przez pasy.
Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Zachęcamy rodziców do zapoznania się z informacjami umieszczonymi pod poniższym linkiem.

Zalecamy również, aby w trosce o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie w godzinach porannych, korzystać z parkingu parafialnego, który jest duży i bezpieczny i nie stwarza tylu zagrożeń, co wysadzanie dzieci tuż przy wjeździe na teren szkoły.

Akcja informacyjno - edukacyjna "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

9 września 2019


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dziś uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Było to wyjątkowe rozpoczęcie, bo uczestniczyli w nim przedstawiciele pokolenia Dzieci Wojny  - Pani Barbara, Pani Mieczysława i Pan Bogusław.  Dzięki ich obecności uczciliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także uczestniczyliśmy w ogólnopolskim międzypokoleniowym dialogu, który będzie cennym doświadczeniem dla wszystkich uczniów oraz wyrazem szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii. Spotkanie międzypokoleniowe realizowaliśmy w ramach akcji "Przerwany Marsz".

Zakończeniem apelu było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników uroczystości.

Apel przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy V.

Dziękujemy

 

2 września 2019


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 został dziś oficjalnie zakończony. 
Na uroczystym apelu swoje nagrody za ciężką całoroczną pracę odebrali uczniowie klas: I, II, IV, V i VII. Wręczono również nagrody za 100% frekwencji oraz dyplomy za osiągnięcia w konkursach. Na uroczystości gościliśmy prawie wszystkich rodziców uczniów z młodszych klas, którzy byli bardzo dumni z osiągnięć swoich dzieci. 
W wakacyjny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klasy I i II przygotowanym specjalnie na tę okazję programem artystycznym. 
Po apelu wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im upragnione świadectwa. Było mnóstwo wzruszeń i podziękowań. Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do następnej klasy, a wszystkim uczniom ostatnich klas ukończenia szkoły.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i zapraszamy we wrześniu na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.

UWAGA!
Osoby zainteresowane zdjęciami indywidualnymi z wczorajszej bądź dzisiejszej uroczystości prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy na tej stronie lub na Facebooku.

19 czerwca 2019


Pożegnanie absolwentów

Przejdź do - Pożegnanie absolwentów

Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyła się przepiękna uroczystość pożegnania uczniów klas III gimnazjum oraz klasy VIII. Na uroczystość przybyła Radna naszego miasta Pani Renata Chmielewska, Przewodnicząca RR - Pani Katarzyna Migacz oraz Rodzice, Rodzeństwo a nawet Babcie i Dziadkowie naszych absolwentów. Podczas uroczystości wyróżniającym się uczniom kończącym szkołę wręczono pamiątkowe statuetki, książki oraz dyplomy. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie na rzecz szkoły. Młodzież w ciepłych słowach podziękowała nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły. "Władzę" w szkole przejął nowy przewodniczący, a od dziś sztandarem opiekował się będzie nowy poczet sztandarowy,. Było mnóstwo wzruszeń, bo uroczystość miała charakter historyczny - kończy swoją działalność Gimnazjum nr 8, ale zaczyna Szkoła Podstawowa nr 21. 


Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejsze spotkanie miało właśnie taki charakter, a nie inny.

18 czerwca 2019


Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019

 

Serdecznie zapraszamy!

15 czerwca 2019


Dzień pustej klasy

Przejdź do - Dzień pustej klasy

Dzisiaj na porannych lekcjach, kiedy temperatura nie dawała się jeszcze wszystkim we znaki, uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji "Dzień pustej klasy". Uczniowie młodszych klas przygotowali się do akcji znakomicie. Mięli ze sobą piknikowe koce oraz koszyki, a w nich tylko zdrowe przekąski w postaci świeżych owoców i naturalnych soków. Był to też czas do integracji klas poprzez wspólną zabawę. Dziękujemy rodzicom za "zaopatrzenie " dzieci w pyszne smakołyki. Akcja oczywiście była bardzo chwalona przez uczniów, którzy pytali kiedy zostanie powtórzona.

14 czerwca 2019


Karta rowerowa

Przejdź do - Karta rowerowa

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV przystąpili do jednego z pierwszych w swoim życiu, ale ważnego egzaminu. Egzaminem tym, był egzamin praktyczny na kartę rowerową pod bacznym okiem funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu  Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Aby przystąpić do "jazdy" uczniowie musieli zdać część testową. Jak nie trudno zgadnąć w obu częściach egzaminu uczniowie poradzili sobie znakomicie. Gratulujemy i życzymy bezpiecznych wojaży na rowerach.  

13 czerwca 2019


Spotkanie integracyjne klasy II

Przejdź do - Spotkanie integracyjne klasy II

W minioną środę 12 czerwca br. uczniowie klasy II wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i wychowawcą w godzinach popołudniowych spotkali się w Ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera w Jaworznie na klasowym pikniku integracyjnym. Jak piknik to nie mogło zabraknąć grillowanych kiełbasek, mnóstwa wspólnej zabawy, ciekawych rozmów, ale przede wszystkim lepszego wzajemnego poznania. Spotkanie udało się tak bardzo, że z żalem wszyscy wracali do domów. Był to pierwszy taki piknik klasowy, ale jak wszyscy zgodnie twierdzą nie ostatni. Termin kolejnego został już wstępnie wyznaczony.

14 czerwca 2019


Spotkanie z policjantem

Przejdź do - Spotkanie z policjantem

Dziś naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji Komendy Miejskiej Policji z Jaworzna, którzy przeprowadzili spotkanie z młodzieżą kończącą w br. szkolnym naszą szkołę. Tematy poruszane na spotkaniu to: "Narkotyki i dopalacze zabijają - kampania MSWiA", "Wkraczasz w dorosłość - wybieraj", "Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne" ," Agresja przemoc rówieśnicza na terenie placówek oświatowych", "Bezpieczne wakacje". 

Policjanci odwiedzili również klasę 4, gdzie przypomnieli zasady bezpieczeństwa w sieci , poruszyli temat cyberprzemocy rówieśniczej oraz zapoznali dzieci z przepisami prawa w zakresie przywłaszczenia i kradzieży rzeczy.

11 czerwca 2019