WOŚP

12 stycznia uczennice ze szkolnego koła wolontariatu „Szlachetne Serca z SP 21” wzięły udział w XXVIII finale WOŚP. Nasi uczniowie już po raz trzeci przyłączyli się do akcji. Od wczesnych godzin porannych dziewczęta kwestowały dla tak szlachetnego celu w wyznaczonych miejscach w Jeleniu. Po południu oddały puszki w centrum handlowym Galena. Ten dzień był dla nich wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Bardzo dziękujemy wszystkim, za każdy grosz wrzucony do puszek naszych wolontariuszek.

20 stycznia 2020

WOŚP

12 stycznia uczennice ze szkolnego koła wolontariatu „Szlachetne Serca z SP 21” wzięły udział w XXVIII finale WOŚP. Już po raz trzeci od wczesnych godzin porannych kwestowały dla tak szlachetnego celu w wyznaczonych miejscach w Jeleniu. Po południu wolontariuszki oddały puszki w centrum handlowym Galena. Ten dzień był dla nich wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

20 stycznia 2020

"BohaterON - włącz historię"

Przejdź do - "BohaterON - włącz historię"

W październiku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pisania kartek i listów do powstańców warszawskich "BohaterON - włącz historię". Kampanię organizowały Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a hasłem akcji było "Pamięć - edukacja - Pomoc". Uczniowie przygotowali własnoręcznie kartki na zajęciach plastyki. Na języku polskim opracowali treść życzeń dla powstańców, a na lekcjach historii dowiedzieli się o powstaniu warszawskim i jego uczestnikach. Była to bez wątpienia wspaniała lekcja patriotyzmu.

2 stycznia otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie za udział w akcji.

Link do akcji

9 stycznia 2020

Jasełka ze wspólnym kolędowaniem

Przejdź do - Jasełka ze wspólnym kolędowaniem

"Jasełka" stały się dzisiaj okazją do wspaniałego spotkania na wspólnym kolędowaniu nauczycieli i uczniów z rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi szkoły. Po przedstawieniu, przygotowanym przez szóstoklasistów, każda klasa, od pierwszej do ósmej, zaśpiewała przygotowaną kolędę lub pastorałkę. Zaproszeni goście nie tylko oklaskami nagradzali występy dzieci, ale również włączyli się w śpiewy chóralne. Dla uczniów była to niecodzienna lekcja przekazywania tradycyjnych wartości kulturowych i rodzinnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić dzisiejsze popołudnie na wspólnym kolędowaniu i zaszczycili nas swoją obecnością.

9 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w dzielnicowe  uroczystości Orszaku Trzech Króli.

Już od lat przygotowujemy scenę obrazującą walkę dobra ze złem na naszym jeleńskim rynku. Nie inaczej było i tym razem.

Dobro oczywiście zwyciężyło.

Bardzo dziękujemy wszystkim  uczniom, rodzicom oraz Pani Edycie i Pani Anecie za zaangażowanie.

6 stycznia 2020

Zaproszenie na Jasełka i wspólne kolędowanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia Jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz  do wspólnego kolędowania.

2 stycznia 2020

Życzenia Świąteczne

Jasełka w wykonaniu klasy VI

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu klasy VI

Dziś klasa VI przedstawiła bardzo ciekawą wersję Jasełek. Fabuła zgodnie z oczekiwaniami odbiorców, jednak teksty poruszyły całą publiczność.

Przygotowania do występu trwały niespełna dwa tygodnie, ale efekt? Znakomity.

Początkowo zamysł był taki, aby Jasełka zobaczyła tylko społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Dziś po występie nastąpiła zmiana decyzji.

Uczniowie tak bardzo się napracowali, a przy tym świetne występy wokalne Julki z klasy I, Emilki z klasy III i Zosi z klasy VI, że już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia Jasełek  w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a po nich do wspólnego kolędowania z pozostałymi klasami w dniu
9 stycznia o godz. 17.30.

Wobec powyższego nie zdradzamy więcej szczegółów tylko ZAPRASZAMY.

Po Jasełkach tradycyjnie - odbyły się wigilie klasowe, podczas których nie zabrakło słodkości, czerwonego barszczu, prezentów, mnóstwa życzeń, nastrojowej muzyki czy świątecznych kolęd.

Długi czas pracy za nami.

Teraz czas świątecznego odpoczynku. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie spędzą go przede wszystkim bezpiecznie.

Do zobaczenia już w nowym - 2020 roku.

Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

W dniu dzisiejszym, rozstrzygnięto i wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach szkolnych, ale nie tylko, organizowanych w ostatnim czasie.

W konkursie „Matematyczny wszechświat” w kategorii klasy V-VIII najciekawszą pracą plastyczną jury wybrało pracę Martyny z kl. VIII, a w kategorii klas I – IV pracę Alicji z klasy II. Obie prace zostały wysłane na konkurs ogólnopolski. Wyniki poznamy dopiero 31 stycznia 2020r.

Następnie biblioteka szkolna przekazała dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w konkursach: „Najciekawszy lapbook”, „Zakładka do mojej ulubionej książki” oraz „Żywa okładka”.

Samorząd Uczniowski  z Panią Kamilą wręczyli dyplomy i nagrody za konkurs „Choinka i ozdoba świąteczna”.

Większość nagród, które otrzymali uczniowie, zostały zakupione ze środków Rady Rodziców. Bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich obdarowanych uczniów.

20 grudnia 2019

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

Komunikat.

W dniach 24 i 31 grudnia szkoła czynna w godz. 7.00 - 12.00

W dniu 27 grudnia 2019r. sekretariat szkoły nieczynny.

Przerwa świąteczna w dniach 23 - 31 grudnia 2019r.

Dni 2 i 3 stycznia 2020r. wolne od zajęć dydaktycznych.

Prosimy wszystkich uczniów o bezpieczne spędzenie wszystkich wolnych dni i zapraszamy na lekcje 7 stycznia 2020r.